Мечеви нокаут фазе у ФИФА 2022

Осмина финала играла се од 3. до 7. децембра.Победници групе А Холандија је постигла голове преко Мемфиса Депеја, Дејлија Блинда и Дензела Дамфриса када су победили Сједињене Америчке Државе резултатом 3–1, а Хаџи Рајт је постигао гол за Сједињене Државе.Меси је постигао своју трећину на турниру заједно са Хулианом Алварезом и тако Аргентини донео предност од два гола у односу на Аустралију, а упркос аутоголу Енца Фернандеза ударцем Крега Гудвина, Аргентина је победила са 2-1.Гол Оливијеа Жируа и Мбаппе-ова полуга омогућили су Француској победу од 3-1 над Пољском, а Роберт Левандовски је једини гол за Пољску постигао из пенала.Енглеска је победила Сенегал резултатом 3-0, а голови су постигли Џордан Хендерсон, Хари Кејн и Букајо Сака.Даизен Маеда је погодио за Јапан против Хрватске у првом полувремену пре него што је Иван Перишић изједначио у другом.Ниједан тим није успео да пронађе победника, а Хрватска је победила Јапан са 3–1 у извођењу пенала.Винисијус Жуниор, Нејмар, Ришарлисон и Лукас Пакета постигли су гол за Бразил, али је ударцем из волеја Јужнокорејац Паик Сеунг-хо смањио заостатак на 4–1.Утакмица између Марока и Шпаније завршена је нерешено без голова после 90 минута, чиме је меч послат у продужетке.Ниједан тим није успео да постигне гол у продужецима;Мароко је победио меч са 3-0 на пенале.Хет-трик Гонсала Рамоса довео је Португал до победе над Швајцарском резултатом 6–1, головима Португалаца Пепеа, Рафаела Гереира и Рафаела Леаа и Швајцарца Мануела Акањија.

Четвртфинале је одиграно 9. и 10. децембра.Хрватска и Бразил су завршили 0-0 после 90 минута и отишли ​​у продужетке.Нејмар је погодио за Бразил у 15. минуту надокнаде.Хрватска је, међутим, изједначила преко Бруне Петковића у другом продужетку.Након нерешеног меча, извођење једанаестераца одлучило је утакмицу, а Хрватска је победила у распуцавању резултатом 4–2.Нахуел Молина и Меси су погодили за Аргентину пре него што је Воут Вегхорст изједначио са два гола мало пре краја утакмице.Утакмица је отишла у продужетке, а затим на пенале, где је Аргентина наставила да победи резултатом 4–3.Мароко је савладао Португал резултатом 1-0, док је Јусеф Ен-Несири постигао гол на крају првог полувремена.Мароко је постао прва афричка и прва арапска нација која је напредовала до полуфинала такмичења.Упркос томе што је Хари Кејн постигао пенал за Енглеску, то није било довољно да победи Француску, која је победила са 2–1 головима Орелијена Чуаменија и Оливијеа Жируа, што их је послало у друго узастопно полуфинале Светског првенства.

Дођите и дизајнирајте свој кишобран да подржите тим!

Време поста: 13.12.2022